FDFD1-187(8) - Vinyl Fully Insulated Double Crimp Quick Disconnects - 22-16 AWG - Female
Precio original
SKU FDFD1-187(8)
Quantity: 100 Pieces
Disponibilidad:
en stock, listo para ser enviado
true
Dimensions & Features:
Wire Size: 22-16 AWG
Color: Red
W: 5.0mm (0.20")
F: 6.4mm (0.25")
L: 20.2mm (0.80")
B: 10.5mm (0.41")
D: 4.0mm (0.16")
C: 1.7mm (0.67")
Nema Tab: 0.8 x 4.8mm (0.032 x 0.187")
Terminal Material: Brass (with copper sleeve)
Insulation Material: Vinyl
Insulation Profile: Oval
Electrical Rating: 105°C - 600 Volts