PTNYB1-12 - Nylon Insulated Pin Terminals - 22-16 AWG - Red
Original price
SKU PTNYB1-12
Quantity: 100 Pieces
Availability:
in stock, ready to be shipped
true
Dimensions & Features:
Wire Size: 22-16 AWG
Color: Red
Terminal Insulation: Nylon
Terminal Material: Tin-Plated Copper
T: 0.7mm (0.03")
L: 22.8mm (0.89")
F: 12.0mm (0.47")
E: 11mm (0.43")
W: 1.9mm (0.07")
D: 4.5mm (0.17")
D1: 1.7mm (0.06")