FD120150 - 4/O to 300 MCM Wire Ferrules Crimping Tool, Ratchet, XL Length, B-Crimp Profile, 1 Piece
Precio original
SKU FD120150
Quantity: 1 Piece
Disponibilidad:
en stock, listo para ser enviado
true
WIRE FERRULES CRIMPING TOOL
This heavy duty tool features a 15" handle for added leverage when crimping larger ferrules in the 4/O to 300 MCM crimping range. The tool has two crimping slots as listed below:
  • Slot "120" = 4/O Ferrules
  • Slot "150" = 300MCM Ferrules